Mężczyzna , 24 lata Od roku zmagam się z bólem i drżeniem palców obu rąk oraz bólem w okolicach nadgarstków i przedramion. Morfologia wszystko ok,RTG nadgarstków też, EMG robione dwa razy najpierw w kwietniu - rozpoczynający zespół cieśni 6 miesięcy później wszystko w normie, rąk nie używam praktycznie w ogóle, rozciągam,prowadzę zbalansowaną dietę ale ból nie odchodzi, jestem praktycznie kaleką a mój ortopeda i neurolog nie wie jak mi pomóc co mam robić
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Jak wygląda u Pana ogólna aktywność? Prawdopodobnie ma Pan bardzo silne zablokowanie obręczy barkowej co jest wynikiem nieaktywowania mięśni i stawów.
Podrażnienie splotów ramiennych może wytwarzać nadmierne napięcie mięśni przedramion.
Problem może rozwiązać praca z fizjoterapeutą.

Mogą być przydatne ćwiczenia na obręcz barkową:
https://www.youtube.com/watch?v=SkdxLg32qoo

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy EMGEMG (badanie elektromiograficzne) opiera się na rejestracji czynności elektrycznej mięśni. Czynność ta jest wynikiem zdolności wybiórczego przenikania jonów sodu i potasu przez błonę komórki mięśniowej w trakcie jej pobudzenia przez impuls nerwowy.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat