Bóle i mrowienie mięśni po zawale serca
W 2009 zawał serca operacja wykonano pomostowanie/3/ leki tritace torvacard spironol metocard polocard Od 2014 silny ból miesni podudzi sztywnienie skurcze mrowienie w trakcie chodzenia liczne badania krwi moczu - w normie. Konsultacje neurolog, reumatolog,internista- rtg kręgosłupa, tomografia, dopler żył kończyn -wyniki dobre, przyczyny nieznane. Stan się pogłębia , wpadłem w depresję. Proszę o pomoc i wskazówki. Dziękuję. MichałMichał56

MĘŻCZYZNA, 59 LAT ponad rok temu
Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność
Około 40-60% Europejczyków prowadzi siedzący tryb życia, z czego płyną bardzo negatywne skutki zdrowotne. Ile czasu powinniśmy poświęcać na wysiłek fizyczny? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podejmowanie co najmniej 30-minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności prze 5 dni w tygodniu lub 20-minutowej aktywności o dużej intensywności ? przez 3 dni w tygodniu.
Witam,
wyobrażam sobie, że sytuacja nie jest łatwa i że może wiązać się z lękiem dotyczącym straty zdrowia i życia.Mam wrażenie, że żyje Pan w ciągłym stresie, który z dnia na dzień męczy coraz mocniej. Miał Pan wiele ważnych i trudnych doświadczeń związanych z operacją, leczeniem i rehabilitacją. Wyobrażam sobie Pana mobilizację, walkę i szukanie sposobów powrotu do zdrowia. Jednak choroba zawsze dotyczy całego organizmu, choruje cały człowiek a nie wybrany narząd np. serce.Może warto by zwrócił Pan uwagę, na myśl, że chorobę można interpretować jako stan zaburzenia równowagi, który ujawnił się w ciele w postaci symptomu tj. sygnału zakłócenia wewnętrznych sił duchowych.
Troska o stan psychiczny mogłaby złagodzić emocje po tak trudnych doświadczeniach, obniżyć poziom stresu, który może nasilać objawy.
Mam przekonanie, że kontakt ze specjalistą psychoterapeutą/psychologiem ułatwi Panu znalezienie sposobów na poradzenie sobie z problemem o którym Pan wspomina.
pozdrawiam
A.Aleksandrowicz
https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl
Witam serdecznie,
Skoro Pana badania są w normie należałoby zastanowić się czy Pana objawy nie są związane z zaburzeniami lękowymi. Często tak jest, że fizyczne objawy na które zwracamy uwagę i które budzą nasz niepokój wiążą się bezpośrednio z odczuwanymi emocjami i stresem. Sugerowałabym wizytę u psychoterapeuta aby się temu przyjrzeć.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska
www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
www.integral.com.pl