Bóle i mrowienie mięśni po zawale serca

W 2009 zawał serca operacja wykonano pomostowanie/3/ leki tritace torvacard spironol metocard polocard Od 2014 silny ból miesni podudzi sztywnienie skurcze mrowienie w trakcie chodzenia liczne badania krwi moczu - w normie. Konsultacje neurolog, reumatolog,internista- rtg kręgosłupa, tomografia, dopler żył kończyn -wyniki dobre, przyczyny nieznane. Stan się pogłębia , wpadłem w depresję. Proszę o pomoc i wskazówki. Dziękuję. MichałMichał56

Witam,

wyobrażam sobie, że sytuacja nie jest łatwa i że może wiązać się z lękiem dotyczącym straty zdrowia i życia.Mam wrażenie, że żyje Pan w ciągłym stresie, który z dnia na dzień męczy coraz mocniej. Miał Pan wiele ważnych i trudnych doświadczeń związanych z operacją, leczeniem i rehabilitacją. Wyobrażam sobie Pana mobilizację, walkę i szukanie sposobów powrotu do zdrowia. Jednak choroba zawsze dotyczy całego organizmu, choruje cały człowiek a nie wybrany narząd np. serce.Może warto by zwrócił Pan uwagę, na myśl, że chorobę można interpretować jako stan zaburzenia równowagi, który ujawnił się w ciele w postaci symptomu tj. sygnału zakłócenia wewnętrznych sił duchowych.
Troska o stan psychiczny mogłaby złagodzić emocje po tak trudnych doświadczeniach, obniżyć poziom stresu, który może nasilać objawy.
Mam przekonanie, że kontakt ze specjalistą psychoterapeutą/psychologiem ułatwi Panu znalezienie sposobów na poradzenie sobie z problemem o którym Pan wspomina.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

Witam serdecznie,

Skoro Pana badania są w normie należałoby zastanowić się czy Pana objawy nie są związane z zaburzeniami lękowymi. Często tak jest, że fizyczne objawy na które zwracamy uwagę i które budzą nasz niepokój wiążą się bezpośrednio z odczuwanymi emocjami i stresem. Sugerowałabym wizytę u psychoterapeuta aby się temu przyjrzeć.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska

www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
www.integral.com.pl