Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle i obrzęk po usunięciu martwiczej miazgi zęba

Witam.Wczoraj miałem usuwaną martwiczą miazgę zęba. Górna lewa dwójka. Stomatolog zostawił w tym zębie otwór, by resztki wypłynęły.Co tak się stało. Biorę antybiotyk Amoksycylinę 500 trzy razy dziennie. Ból zęba trochę ustąpił ale zaczęły mnie bardzo boleć trzy zęby obok, przy dotykaniu i nadgryzaniu. Myślę, że jest to zapalenie tkanek okołowierzchołkowych.Czy antybiotyk pomoże mi zwalczyć zapalenie czy jednak te trzy (zdrowe) zęby będę musiał leczyć kanałowo? Proszę o odpowiedź i Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Nie będzie potrzeby kanałowego leczenia zdrowych zębów.
Musi minąć trochę czasu, ażeby antybiotyk zadziałał.
Prawdopodobnie wrażenie bólu zębów sąsiednich spowodowane jest promieniowaniem bólu.
pozdrawiam

umów wizytę 0

Witam!
Zapalenia tkanek okw nie goją się błyskawicznie,potrzeba trochę czasu! Ból sąsiednich zębów może towarzyszyć ostremu zapaleniu,gdyż jest to bliskie sąsiedztwo... Jest Pan pod osłoną antybiotyku,więc po 2-3 dniach wszystko się uspokoi ale lek musi Pan zażywać co najmniej 6-7 dni. Myślę,że wystarczy leczenie kanałowe dwójki,chyba że zdjęcie rtg wykaże rozległe zmiany... Z własnej praktyki wiem jednak,że nie często tak się zdarza,więc proszę się nie martwić na zapas i na razie skupić się na dwójce... Pozdrawiam.

umów wizytę 0

Antybiotyk nie działa od razu a po paru dniach stosowania. Stąd może Pan odczuwać jeszcze dolegliwości bólowe. Aby dowiedzieć się co się dzieje z zębami sąsiednimi należałoby wykonać zdjęcie rtg. Czasem ból przy zapaleniu taknek okołowierzchołkowych jest rozlany i promieniuje na obszary otaczające. Nie zaleca się obecnie leczenia otwartego- kanał zęba powinien być dokładnie oczyszcony z resztek martwiczych taknek bez zostawiania otworu z opatrunku. Taki otwór powoduje dalszcze nadkażanie kanału.

umów wizytę 0

Nowoczesne leczenie kanałowe powinno zakończyć się na jednej wizycie. Ząb otwarty jest siedliskiem bakterii i leczenie w taki sposób nie powinno mieć już miejsca. Dolegliwości stanu zapalnego tkanek okołowierzchołkowych mogą promieniować na zęby sąsiednie.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety