Bóle i pieczenie w klatce piersiowej po rzuceniu palenia

Mam 38 lat jestem kobieta.Od 3 tyg nie pale (palilam 23 lata)od 12 .mam problemy typu-gniecie ,piecze mnie w klatce i boli mnie za lewa lopatka.Dlaczego lekarze mowia ze to na tle nerwowym?robilam EKG,przeswietlenie klatki piersiowej,badania z krwi w kierunku serca i jest ok.Wiec dlaczego tak sie czuje?boje sie ze jakis zawal dostane.Pozdrawiam

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Dzień Dobry
Mówiąc, że objawy są na tle nerwowym, lekarze mogą mieć na myśli, że ma Pani nerwicę, ale to może stwierdzić psychiatra lub psychoterapeuta. Nie sądzę, że Pani objawy mają coś wspólnego z paleniem papierosów.
Jeżeli wykluczone zostają przyczyny somatyczne Pani zaburzeń to jest duże prawdopodobieństwo, że przyczyny są psychogenne. Taką diagnozę może postawić psychiatra lub psychoterapeuta. Nerwicę leczy się właśnie psychoterapią.
Pozdrawiam
Agata Dusza