Bóle i strzelanie kolan podczas zginania
Od 2008 r. mam problem z kolanami. Bolą mnie, strzelają przy zgięciu. 3 razy już byłam na rehabilitacji w tym roku idę na kolejną. Wynik rezonansu magnetycznego kolana lewego : cechy uszkodzenia ACL bez przerwania ciągłości, niewielki wysięk, cechy uszkodzenia II stopnia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. kolano prawe: obrzęk chrząstki rzepki jak w przypadku chondromalacji I stopnia, torbiel rogu przedniego łąkotki bocznej . Czy kolejna rehabilitacja coś pomoże?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
stan struktur kwalifikowany jest do leczenia zachowawczego, czyli należy podjąć kolejną próbę leczenia zachowawczego. Proponuję następujące rozwiązanie. Na początku terapia manualna tkanek miękkich i mięśni stawów kolanowych (techniki mobilizacji: zadbają od odpowiednią długość mięśni - głównie głowy prostej czworogłowego uda, która dociska rzepke, która strzela i wyciera sobie chrząstke, oraz odtworzą napięcie, elastyczność oraz rozciągliwość torebki stawowej. Następnie trakcja (odciąganie). Mobilizacje w funkcji (np.: bezbolesny Mulligan), trening sensomotoryczny. Można na koniec zabezpieczyć taśmami kinesiology taping, które utrzymają efekty terapii manualnej. Pozdrawiam Dziękuję