Bóle i strzykanie w kręgosłupie

Witam, w ciągu ostatnich kilku dni zaczął mnie boleć kręgosłup w krzyżu. Do tego czasami coś jakby mi strzyka w kręgosłupie, to boli i po tym nie bardzo mogę się mocno wyprostować. Do tego dochodzi ból w klatce piersiowej. W górnej części mostka a także kłucie z prawej strony pod żebrami utrudniające oddychanie. Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli chodzi o ból w obrębie kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym to dolegliwości mogą być związane ze zmianami w jego obrębie, skrzywieniem itp. Sugeruję konsultację u lekarza, który zleci Pani RTG tego odcinka.
Pozostałe dolegliwości mogą być związane z zaburzeniami nerwowo-mięśniowymi. Z tymi objawami proszę również zgłosić się do lekarza, który potwierdzi bądź odrzuci rozpoznanie.