Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dzień dobry, przytoczone przez Panią objawy mogą ( ale nie muszą) wskazywać na depresję. Warto najpierw skonsultować swoje dolegliwości (zwłaszcza bóle głowy i skoki ciśnienia) z lekarzem internistą. To że będzie poszukiwała Pani źródeł swoich problemów w nieprawidłowościach natury medycznej nie oznacza wcale, ze nie może Pani równolegle skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty - do czego zachęcam.Zwrócenie się o pomoc do psychoterapeuty, może pomóc Pani dotrzeć do źródła kłopotów i wypracować sposoby radzenia sobie z nim.

Psycholog, pedagog specjalny i psychoterapeuta.
0

Witam Panią, przedstawione przez Panią objawy mogą mieć związek zarówno z zaburzeniami depresyjnymi jak i nerwicowymi. Przede wszystkim powinna Pani wykonać wszystkie badania medyczne (aby wykluczyć przyczynę somatyczną), następnie skorzystać z konsultacji u psychologa. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
62 poziom zaufania

Witam, jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam Monika Prus www.renovo-lublin.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy