Bóle i zawroty głowy a podwyższone ciśnienie

Pragnę uzyskać poradę odnośnie mojego partnera-28 lat-wczoraj był na oddziale ratunkowym z kroplówką. Przez ok tydzień miał bóle i lekkie zawroty głowy, od dłuższego czasu był apatyczny i nie miał na nic siły. W nocy nie mógł spać, gdyż kołatało mu serce. Następnego dnia serce ponownie zaczęło kołatać, doszło mrowienie rąk, słabość, ucisk w klatce piersiowej. Badania wykazały podwyższone ciśnienie i cukier, ekg i rtg w normie. Ma siedzący tryb życia, kilka kg za dużo(nie jest otyły), nie pali

Witam, radziłbym Państwu skonsultować sie z neurologiem, napewno partner wymaga szerszego panelu badań krwi.

pozdrawiam