Bóle i zawroty głowy, bóle stawów, zębów - co mogą oznaczać takie dziwne objawy?

Witam, weszłam na tę stronę i przeczytałam zapytanie pewnej 30-sto letniej pani (bkruc), objawy, które są tam opisane to także moje objawy, łącznie z guzkiem za lewym uchem. Zawroty oraz bóle głowy, zębów, stawów, czuję się zmęczona po śnie, nad ranem budząc się, zauważam, że zgrzytam zębami, często się nie wysypiam, ponieważ drętwieją mi ręce, wybudzam się, aby je rozmasować. Jestem załamana, mam 38 lat. Bóle za uchem zaczęły się od 2005 roku, ale laryngolog nic nie znalazł. Neurolog wyczuwa 2 guzki, prześwietlenie odcinka szyjnego wykazało wyrównanie lordozy szyjnej, zwężenie części tylnej C6-C7 tarczy kręgosłupa. Chciałabym spytać, jakie są następstwa, jak powinnam dalej postępować? Gdzie szukać fachowej pomocy, aby nie błądzić i nie dopytywać o wszystko. Serdecznie pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Budzenie się przez uczucie zdrętwiałych rąk, może nasuwać podejrzenie zespołu cieśni nadgarstka (bardzo charakterystyczny objaw). Aby to potwierdzić, bądź wykluczyć - należy zgłosić się do: neurologa/ortopedy/chirurga ręki - zależy, jaki ośrodek w Pani okolicy zajmuje się tym zagadnieniem.

Zawroty głowy mogą być związane ze zmianami zwyrodnieniowymi w odcinku szyjnym. Również może to być dodatkowa przyczyna drętwienia kończyn górnych. Lekarz powinien określić, czy Pani zawroty mają charakter układowy, czy też nieukładowy. W razie nasilonych zawrotów należy zastosować leczenie objawowe. Jeżeli dolegliwości związane z odcinkiem szyjnym mają duże nasilenie, należy wykonać badanie rezonansu magnetycznego tego odcinka.

Trudno odnieść się do wspomnianych guzków, nie mając możliwości zbadania. Być może są to zwykłe wyrośła kostne, czy też tłuszczaki. W razie podejrzenia patologii w obrębie ucha, również można wykonać badanie obrazowe celowane na ucho.

Zgrzytanie zebami jest najczęściej objawem nadmiernego napięcia nerwowego - stresu. Może to również wpływać na źle przesypiane noce, w połączeniu z drętwieniem rąk.

serdecznie pozdrawiam!