Bóle i zawroty głowy oraz wyniki badania krwi a palenie papierosów

Witam, Dziwnie sie czuje. Częste bóle głowy, zawroty, powiększone migdały i lekko węzły chłonne szyji, drżenie rąk, czasami mam przekrwione oczy(to może być zwykłe zapalenie spojówek). Neutrofile mam 2,32 a norma jest od 2,50, neutrofile 2 raz 39,1 a norma od 40 i Limfocyty 48 a norma jest do 45. OB jest ok, CRP również, Byłem u lekarza 1 kontaktu i mówił ze badania są ok. Możliwe ze to siedzi w mojej psychice? Palę papierosy i mam wrazenie ze przez to mam zawroty głowy i bóle.

Witam! Taki obraz układu białokrwinkowego jest typowy dla infekcji wirusowych - nawet tych przebiegających subklinicznie, bardzo częstych o tej porze roku. Jeśli lekarz pierwszego kontaktu w bezpośrednim badaniu nie wychwycił żadnych nieprawidłowości nie ma powodów do niepokoju. Stanowczo odradzam palenia papierosów. Nikotyna powoduje skurcz naczyń krwionośnych i może przyczyniać się do powstania wszystkich opisanych objawów.