Bóle i zawroty głowy, złe samopoczucie, ból zatok - co to może być?

Witam, jestem 31-letnim mężczyzną. Od pół roku cierpię na zawroty i bóle głowy, zatkane uszy, jak podczas lotu samolotem, ból u nasady nosa. Ogólnie źle się czuję, kilka razy o mało nie zemdlałem. Początkowo ten stan pojawiał się raz w tygdoniu, teraz jest prawie codziennie. Źle śpię w nocy, jest mi zimno, pomimo tego że śpię pod kołdrą i kocem, a w pokoju jest 22 stopnie. Objawy ustępują po większym wysiłku fizycznym lub gdy się zdenerwuję, ale to tylko chwilowo pomaga, potem jest nawrót choroby. Mieszkam w Angli. Byłem u lekarza GP - ciśninie w normie, wyniki krwi prawiodłowe, leczono mnie antybiotykami na zatoki i żadnej poprawy. Nie mam żadnej wydzieliny z nosa. Byłem u okulisty, gdyż bolą mnie też oczy. Lekarz przepisał okulary na asytygmatyzm, ale ogólnie oczy mam zdrowe. Bardzo proszę o pomoc, gdyż wizytę u kolejnego lekarza mam w lutym. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie!

W przypadku objawów, jakie Pan opisuje, wskazane byłoby wykonanie badań obrazowych. Na podstawie wywiadu nasuwa się podejrzenie, iż przyczyną dolegliwości mogą być właśnie zmiany w zatokach. Należałoby więc wykonać tomografię komputerową głowy, aby potwierdzić bądź wykluczyć rozpoznanie i wdrożyć odpowiednie leczenie.