Bóle jajników i brązowa wydzielina podczas antykoncepcji hormonalnej

Zaczelam wlasnie druga paczke tabletek antykoncepcyjnych Atywia i od 3 dni miewam co pare minut lub co godzine bole jajnikow oraz zwuwazylam takze brazowa wydzieline na wkladce takze 3 dni okres mam za tydzien i pare dni.Nie wiem co to moze byc,boje sie i chcialabym wiedziec cos czy to cos powaznego.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę czytać ulotki dołączane do leków które Pani przyjmuje!W pierwszych miesiącach po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą występować plamienia śródcykliczne. Nie ma powodów do niepokoju. Należy dokończyć opakowanie, zrobić przerwę i rozpocząć kolejny blister. Jeśli jednak plamienia będą występowały po upływie > 3 miesięcy od rozpoczęcia stosowania tabletek antykoncepcyjnych należy zgłosić się do ginekologa do kontroli.