Bóle jajników i piersi a podejrzenie ciąży

Urojona ciąża? Pomimo tego że robiłam test ciążowy dwa razy 13 i 16 dzień po stosunku( niestety nie rano) i wyszły obydwa negatywne nadal sie zamartwiam. Według jednego z państwa lekarzy ciąża w moim przypadku jest nawet niemożliwa (4 dzień cyklu) Ale pobolewa mnie jajnik i piersi. Czy sobie to wmawiam, czy jest możliwość ciąży?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Ból jajnika i piersi nie zmienia rokowań odnośnie możliwości ciąży. Sam fakt stosunku w 4. dniu cyklu przemawia za niewielkim ryzykiem ciąży. Jeżeli stosunek miał miejsce 4. dnia cyklu, to testy ciążowe z moczu wykonywane w 17. i 20. dniu cyklu nie są jeszcze wiarygodne - na tym etapie ocenić można poziom hormonu beta-hCG we krwi lub wykonać test ciążowy z moczu dopiero w czasie spodziewanej miesiączki.