Bóle jajników podczas okresu

Witam! Stosuję plastry evra od 2 lat. Zawsze pilnuję, czy są dokładnie przyklejone, czy się trzymają. 2,5 tygodnia temu współżyłam, wytrysk był w środku. Następnego dnia po stosunku zaczęły boleć mnie jajniki, miesiączka wystąpiła po zdjęciu plastra tak jak zawsze. Była może odrobinę słabsza, ale za to w nocy któregoś razu podczas miesiączki miałam duży, że tak powiem, "krwotok". A tak poza tym to miesiączka trwała od poniedziałku wieczorem do piątku, czyli tak jak zwykle. Byłam dwukrotnie u lekarza, przed miesiączką, żeby dowiedzieć się skąd się bierze ten dziwny ból jajników, miałam USG, badanie piersi oraz ginekologiczne i wszystko było w porządku. Już nie rozumiem co się ze mną dzieje. Proszę o pomoc :(

Witam serdecznie! Przyznam, że nie do końca wiem, jak brzmi pytanie. Domyślam się, że najbardziej interesuje Panią źródło bólu. Jego ustalenie poprzez konsultację internistyczną jest niestety niemożliwe. Konieczne jest bowiem przeprowadzenie badania ginekologicznego, a w niektórych przypadkach także badania obrazowego, najczęściej USG. Z Pani opisu wynika, że powyższe kroki zostały już podjęte. Jeżeli dwóch lekarzy nie zaobserwowało odchyleń od normy, to wydaje się, że nie ma Pani powodów do obaw. Opisywany ból najpewniej był spowodowany stanem skurczowym w jamie brzusznej. Jednorazowe wystąpienie bólu o umiarkowanym nasileniu, bez gorączki nie budzi naszego niepokoju. Gdyby sytuacja powtórzyła się, wskazana będzie dalsza diagnostyka. Pozdrawiam