Bóle kamieni w pęcherzyku żółciowym

Jestem w u.k dostała bóle kamieni w pęcherzyku żółciowym na noc byłam w szpitalu gdzie dostała w kroplowce antybiotyk.zostalam wypisana żółta do domu mocz nadal ciemno pomarańczowy.Nie dostalam żadnych lekarsw czuje tylko ucisk już nie boli mocno.Nie zrobili nawet USG bo nie mieli lekarza.Kazali iść do lekarza ale bedzie dopiero za 4dni bo holiday.Boję się o własne życie.Proszę pomóżcie bardzo się boję.Na operację mam wrócić dopiero4-6tyg jak dostaje pismo.Pilne co mam robic.

Ustąpienie bólu jest dobrym symptomem. Mocz może być pomarańczowy jakiś czas. Jeśli Pani stan będzie się powoli poprawiał to proszę się nie bać. Jeśli będzie gorzej - proszę ponownie zgłosić się do szpitala. Niestety rady na taką odległość są trudne, ponieważ w UK nawet dostępność leków bez recepty jest inna niż w PL. Być może dostanie Pani w aptece odpowiednik polskiej No-Spy czyli Drotaverini hydrochloridum.
Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli: 120-240 mg na dobę w 2-3 dawkach. Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.