Bóle karku i mrowienie w okolicy twarzy

Od kwietnia mam bóle karku. Towrzyszy mi równiez mrowienie w okolicy twarzy i w potylicy. .Z RTG kręgosłupa szyjnego dowiedziałam się ze mam dyskopatie kręgu C5-C6 Czy da się wyleczyć takie zwyrodnienie.Zrobiłam również MRI głowy. Proszę o wytłumaczenie diagnozy : Cech procesu ekspansywnego ani zmian w obrębie istoty białej nie widać. Układ komorowy ustawiony pośrodkowo nieposzerzony . Brak pneumatyzacji prawego wyrostka sutkowatego. Z góry dziękuję Janina

Badanie MRI nie wskazuje na patologię. O dyskopatii w badaniu rtg wnioskujemy pośrednio na podstawie wzajemnego ustawienia kości, samego dysku nie widać. Wskazane zrobić badanie MRI kręgosłupa szyjnego by ocenić zaawansowanie zamian. Wtedy można dobrać odpowiednie leczenie.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem.
Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup,tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.
Leczenie może również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne