Bóle karku i wynik RTG odcinka szyjnego kręgosłupa

Witam od dwóch miesięcy mam bóle karku rtg odcinka szyjnego wykazało lordoze zniesiona z lagodnym przelamaniem w kierunku kyfozy, do tego mam mrowienia na prawej łopatce i uczucie pieczenia. Do objawów doszło od paru dni uczucie ze skóra na głowie jest ścierpnieta i mrowieje. Za parę dni nam mieć TK głowy i odcinka szyjnego jednak mam obawy czy takie objawy mogą zagrażać? Dziękuję za odpowiedź

Opisywane zmiany i objawy mogą wystąpić po urazie lub są wynikiem procesów przewlekłych. Należy uzupełnić wywiad chorobowy i przeprowadzić dokładne badanie kliniczne, ponieważ wymienione przez panią objawy mogą towarzyszyć wielu zespołom chorobowym, głównie o etiologii przeciążeniowej, m.in.: zespół łopatkowo - żebrowy, zespół mięśnia płatowatego szyi, neuralgia potyliczna, nadwyrężenie układu więzadeł szyjnych, zespół mięśnia czworobocznego i inne. Może wykonuje Pani przewlekle jakąś czynność, która predysponuje do przeciążania niektórych części ciała, np praca przy zbyt wysoko ustawionym monitorze komputerowym, czytanie w łóżku, oglądanie telewizji w pozycji leżącej? Z jakiego powodu będzie Pani miała wykonywane TK głowy?