Bóle klatki i pleców przy refluksie i niewielkiej przepuklinie rozworu przełykowego

Witam Stwierdzono u mnie przez gastroskopię refluks oraz niewielka przepukline rozworu przełykowego. mam leki emanera 40 rano na czczo 3xzirid przed jedzeniem 3x po jedzeniu gastrotuss oran na noc ranigast 150 mg. czy są to odpowiednie leki? dodam ze miałam okropne bóle w klatce oraz plecach(czasem podczas jedzenia) teraz są one dużo słabsze i rzadziej. czy jest to normalne ze czasem zaboli ? czy to minie? proszę o odpowiedzi na pytania pozdrawiam.

Leczenie które Pani przyjmuje jest odpowiednie.
Niestety od czasu do czasu będzie Pani miała dolegliwości jeśli chorobie refluksowej przełyku towarzyszy przepuklina rozworu przełykowego. Leki bowiem zmniejszają znacznie wytwarzanie kwasu solnego w żoładku, a nie "naprawiają" przepuklinę. To można osiągnąć wyłącznie poddając się zabiegowi laparoskopowej naprawy przepukliny rozworu przełykowego. Ponad 90% pacjentów których operowałem jest zadwolona z wyniku i nie przyjmuje leków.