Bóle klatki piersiowej i przepuklina rozworu przełykowego w ciąży

Witam, mam przepuklinę roztworu przełykowego. Jestem w 14 tygodniu ciąży i od paru dni mam ostre nasilenie ze strony bólu klatki i przełyku. Nie pomaga dosłownie nic. Biorę rumianek, siemię, łagodna dieta, gaviscon, rennie, no spe. Czy mogę brać inne bezpieczne leki, które brałam kiedyś? Gasec, ranigast lub esoxx one? Bardzo proszę o radę? Czekam na wizytę u lekarza.

Konieczna jest konsultacja gastrologiczna. W niektórych przypadkach jeśli dieta nie pomaga można zastosować omeprazol. Zawsze jednak trzeba się kilka razy zastanowić przed decyzją o używaniu tego leku. Im później włączy się lek tym lepiej dla płodu.