Bóle klatki piersiowej, mostka i żeber u 15-latka

Witam,mój syn który będzie miał w czerwcu 15 lat ma od dłuższego czasu ból w klatce piersiowej od 4-5 miesięcy.Ból ten jak mówi mi mój syn promieniuje czasami do szczęki i czasami do lewej ręki byłem z nim u lekarza zrobiono morfologie krwi wszystko było ok tylko krwinek czerwonych było o 0,2 za dużo był badany stetoskopem i że niby to nie od serca nie dostał nawet skierowania na badanie ekg te bóle trwają czasami 2 godziny czasami tylko 5min ból jest często za mostkowy bolą go także żebra

Piotr Pilarski

Najprawdopodobniej jest to ból kostny. W razie bólu może Pani zastosować niesterydowy lek przeciwzapalny np. pyralginę lub ibuprofen.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się ponownie do lekarza rodzinnego żądze ze konieczne jest wykonanie ekg oraz wykonanie rtg kręgosłupa. Być może bóle te pochodzą z patologii kręgosłupa.

Aleksander Ropielewski

Wykonałbym badania ekg oraz ferrytyny we krwi. Bez przeprowadzenia badania i uszczegółowienia wywiadu trudno jest mi udzielić bardziej dokładnej odpowiedzi. Na pewno należy pogłębić diagnostykę.