Bóle klatki piersiowej pod piersią

Chciałabym prosić o radę.Od 6 dni mam bóle w klatce piersiowej zprawej strony pod piersią.boli zwłaszcza podczas zabierania powietrza i stawania z łóżka odwrócenia się na bok.rtg Płuc -bez zmian ogniskowych ,sylwetka serca niepowiększona,przepona i kąty wolne.będę u lekarza oo weekendzie czy iść do ortopedy ,jakie jest prawdopodobne rozpoznanie.Marzena, lat 40

Bardzo prawdopodobnym schorzeniem na które Pani cierpi - to nerwobol miedzyzebrowy.
Rozwiazanie: ciepła kapiel celem wygrzania organizmu, leki przeciwzapalne ogolnodostepne np Ibuprofen, masaz.
W razie nieustepowaniadolegliwosci - sugeruje konsultacje nie koniecznie ortopedyczna mysle ze lekarz rodzinny poradzi sobie z tym problemem