Bóle klatki piersiowej przy mostku a nerwica

Witam boli mnie klatka piersiowa przy mostku po lewej stronie ale czasami tez boli wyżej lub pp prawej stronie klatki bol jest kłujący zaczęło aie to po wizycie u kardiologia który chciał mnie położyć do szpitala tylko tu ze za rok kończę 18 Ale wyszlo tak ze będę miał te.badania bez kładzenia sie do szpitala czy to może byc jakąś nerwica? Wcześniej miałem tak z oczami gdy juz miałem kłaść aie do szpitala na badania nagle zaczęłynie boleć oczy a odrazu pp wyjśću przestały co to może być?

Podobne objawy mogą mieć podłoże emocjonalne (nerwicowe). Żeby to jednak stwierdzić, trzeba wykluczyć inne przyczyny pojawiania się objawów (w tym np zaburzenia kardiologiczne). Jeśli lekarze wyklucza zaburzenia o podłożu somatycznym, warto zgłosić się na psychoterapie, która pozwoli poradzić sobie z nerwicą.

Dzień dobry, zachęcam do przeprowadzenia badań, po ich wykluczeniu można się zastanawiać czy przyczyny pana problemów mają charakter nerwicowy. Pozdrawiam.