Bóle kolan i kości u młodej osoby

Witam.Moja corka od lat cierpi na bole kosci ale nie wszystkich tylko gl.szyjnych,brzegow stopy czy dloni.Najdziwniejsze jest to ze jesli uzyje sily i je rozmasuje czy ugniecie sprawia jej ulge.Obecnie ma 22 lata i teraz skarzy sie na bol kolan przy wysilku.Dodam ze jest szczupla i cwiczy codziennie.Nie wiem do jakiego specjalisty masie udac bo wczesniej lekarze inter.nie wiedzieli co robic,mowili ze dlatego bo rosnie. Pozdrawiam Hanna

Witam,
nie wiem jaką aktywność uprawia Pani córka, ale bóle szczególnie kolan przy wysiłku mogą być wywołane złą techniką ćwiczeń. Nieodpowiednie obciążanie stawów prowadzi do mikro urazów, które z czasem prowadzą do bólu. Często zdarza się to osobom, które ćwiczą na własną rękę, a nie pod okiem trenera. Ważne jest poznanie prawidłowych wzorców ruchowych, kiedy ma się tą wiedzę można ćwiczyć samodzielnie.
Nie widząc zdjęcia ciężko stwierdzić jaka jest przyczyna, ale najlepiej udać się do ortopedy i wykonać podstawowe badania.
Pozdrawiam