Bóle kolana przy zginaniu po urazie

Witam Gralem w piłkę z opaska na kolanie, nic nie bylo by w tym zlego, kiedy wrocilem do.domu, po jakims czasie kolano zaczelo mnie boleć, problem stal sie na tyle poważny, ze jezeli zginam kolano to odrazu boli, jak mam prosto noge to nie boli, przez tydzień nie moglem zginac kolana,czasami jak chodze to te kolano strzela co krok, albo jak schodzę po schodach to co schodek strzela kostka, jaki moze byc problem i jak wrocic do normalnego funkcjonowania i grania w piłkę?

Dzień dobry,

Powodem ,,strzelania" w stawie kolanowym mogą być zmiany degeneracyjne w chrząstce stawowej, które określane są jako chondromalacja. Aby postawić dokładną diagnozę konieczna jest wizyta u lekarza ortopedy oraz wykonanie badań obrazowych). Gdy będzie wiadomo jaki jest problem warto zgłosić się do fizjoterapeuty i rozpocząć fizjoterapię. Ciężko odpowiedzieć na pytanie kiedy będzie mógł Pan powrócić do sportu- jest to kwestia indywidualna dla każdego pacjenta, zależna od wielu czynników. Priorytetem jest postawienie odpowiedniej diagnozy.

Pozdrawiam serdecznie.