Bóle kolana z tyłu po bieganiu

Po ostatnich biegach bolało mnie z tyłu za kolanem. Wydawało sie jak by to były ścięgna ale nie byłem pewny. Więc zrobiłem sobie tydzień przerwy. Wczoraj pobiegłem z żoną 7km. W trakcie biegu było ok ale zaraz po odczułem kłucie i ból w prawym kolanie. Jes on odczuwalny pod czas chodzenia i bardziej jak zginam i kolano. Jak stoje czy leże to nic nie czuć. Nie wiem co to może być za kontuzja i czy to poważne. Gdy przycisne lekko to rzepka boli po lewej stronie i kości pod nią. Proszę o pomoc. Cho

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, zalecam udanie się do lekarza ortopedy, który po dokonaniu dokładnego badania fizykalnego oraz ewentualnym badaniu RTG oraz USG postawi Panu diagnozę i zaleci dalsze postępowanie. Może to być związane z uszkodzeniem samego stawu, aparatu więzadłowego jak i problemami mięśniowymi. Pozdrawiam