Bóle korzonków i miednicy

Witam! Mam 55 lat. Jestem w okresie przekwitania. Od dłuższego czasu miewam bóle korzonków. Ostatnio dołożył się ból miednicy. Z każdym dniem jest coraz gorzej. Nie mogę teraz chodzić, a nawet siedzieć. Ból jest niewyobrażalny! Straciłam apetyt i nie mogę spać. Czuję się wzdęta i zmęczona. Wiele tygodni nacierałam korzonki spirytusem - niestety bez skutku. Nie byłam jeszcze u lekarza. Obawiam się jednak, że mógł mi wyskoczyć dysk. Co powinnam zrobić? Co mi dolega?

Witam serdecznie!

Dolegliwości bólowe zlokalizowane w tej okolicy rzeczywiście najczęściej są związane z dolegliwościami ze strony kręgosłupa i mięśni przykręgosłupowych. Jednak najczęściej nie towarzyszą im dolegliwości opisane przez Panią - ból zwykle w takich sytuacjach promieniuje do kończyn dolnych i pośladków (najczęściej po jednaj stronie, ale może być również obustronny). W dolegliwościach związanych z bólem kręgosłupa nie występują również wzdęcia czy uczucie pełności. Tak więc dolegliwości nie koniecznie muszą być związane z chorobą kręgosłupa, a mogą wynikać z patologii przewodu pokarmowego czy moczowo-płciowego. Z pewnością konieczna jest wizyta u lekarza - po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz określi jakie badania należy wykonać (prawdopodobnie RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, USG jamy brzusznej,USG przezpochwowe), wskazane jest również wykonanie badań laboratoryjnych - morfologii krwi obwodowej, badania ogólnego moczu, CRP, kreatyniny, poziomu enzymów wątrobowych, kał na krew utajoną.
Najlepiej w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Po badaniach wstępnych skieruje Panią do specjalisty.

Pozdrawiam