Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle kości i mięśni oraz niedobór potasu i witaminy D

Witam, od miesiąca odczuwam bóle kości lub mięśni, kłucia które po chwilii mijają, wyszedł niedóbór potasu i witaminy d 20 norma od 30 czy te bóle to na pewno od tego?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Witam,

Warto, aby oznaczyła sobie Pani dodatkowo morfologię, CRP, fosfatazę zasadową i stężenie wapnia we krwi ( a jeśli będzie ono nieprawidłowe, to również stężenie parathormonu). Jeśli będą jakieś odchylenia w badaniach proszę udać się do swojego lekarza, który zinterpretuje wyniki. Z uwagi na niski poziom wit. D sugerowałbym jej uzupełnienie - np. Vigantoletten 1000 j.m. 2x1 tabl. do kwietnia, kiedy pojawi się pierwsze słońce i zacznie Pani syntetyzowac vit D w skórze. Jest szansa, że po wyrównaniu poziomu wit D dolegliwości ustąpią. Proszę nie zapomnieć o odpowiedniej ilości wapnia w pożywieniu.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy