Bóle kości i mięśni oraz zmęczenie

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, co może mi dolegać. Otóż, od pewnego czasu nie jestem w stanie się wyspać, bolą mnie mięśnie, kości, czuję się taka... ''nienaciągnięta''? O ile można to tak nazwać. Ogólnie odczuwam wielkie zmęczenie, przez co jestem nerwowa i wybuchowa. Często sprawiam tym przykrość osobom w moim otoczeniu. Ponadto, przytłacza mnie codzienne życie, bardzo waha mi się nastrój. Można mieć jakieś przypuszczenia co do tego, co mi dolega? Dodam, że jestem nastolatką, chodzę do LO.

Lek. Paweł Baljon

Witam. Tego typu objawy mogą być wynikiem zaburzeń nastroju będących reakcją na nasilony stres lub nadmiar obowiązków. Dobrym sposobem rozładowywania takiego napięcia a jednocześnie pozbycia się uczucia "nienaciągnięcia" jest podejmowanie regularnego wysiłku fizycznego.