Bóle kości śródstopia, bóle mięśni, marzniecie w stopy, dłonie i nos - co to może być?

Witam, proszę o opinię. Od ok. 5 lat bóle kości śródstopia (wcześniej rzadko, obecnie prawie codziennie), bóle mięśni nóg, marznięcie w stopy, dłonie i nos nawet gdy innym jear ciepło. W czasie stresu wzmożone marznięcie. Czasem odczuwana szrywność. Czasem uczicie opuchlizny dłoni i nóg ( zwykle z rana). Wyniki: ANA 1:320, panel przeciwciał ANA3 wszystko z małą intensywnością bez zaznaczonych plusów tylko Dsf70 silnie dodatni. Często leukocyty poniżej normy ale na poziomie 3,5-3,8. Wit. D za wysoka choć od sierpnia nie pzyjmuję. Częste zmęczenie. Uczucie rozwarstwiania mięśni. Dodam iż kapilaroskopia wykonana stwierdza iż ok. 40 % kapilar splastycznych, o krętym przebiegu, skrócone, z zastojem w części centralnej. Szybkie tętno serca nawet w spoczynku. Proszę o interpretację opinię. Dolegliwości nasilone. Pozdrawiam

Szanowna Pani,
wymienione objawy mogą sugerować, choć nie muszą, chorobę tkanki łącznej, w tym twardzinę układową. Warto udać się do reumatologa celem dalszej diagnostyki.

Serdecznie pozdrawiam,
Paweł Żmuda-Trzebiatowski