Bóle kręgosłupa a spłycenie lordozy lędźwiowej w wyniku RTG

Witam Od 2 tygodni mam straszne bóle w okolicy lędźwi. Praktycznie nie mogę samodzielnie się poruszać. zrobiłam rtg kręgosłupa . Wynik to spłycenie lordozy lędźwiowej oraz obniżenie wysokości przestrzeni m-kręgowej L-4-L-5-S1. Nie wiem co mam zrobić jak się teraz leczyć do kogo się udać Proszę pomóżcie Aneta

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z rehabilitantem.