Bóle kręgosłupa, głowy, kości, miednicy i kończyn u 73-latka

Dzień dobry, - może Państwo sensownie podpowiecie jakie badania wykonać, żeby pomóc mężowi. Mąż ma 73 lata, leczony przez: -neurologa - skolioza, w w. 30 lat wypadnięcie jądra miażdż. L4-L5. Okresowo rehabilitacja, leki p/zapalne, p/bólowe, - urologa: łagodny przerost gr. krok. (omnic, finprost) Od 2 lat bardzo nasiliły się bóle nie tylko kręgosłupa ale głowy, kości całej miednicy, rąk i nóg. W badaniach OB dwucyfrowy, RF (-), kw. mocz. 7,3. Zabiegi i ś. p/bólowe niewiele pomagają

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, niestety wszystkie schorzenia mogą się nasilać wraz z wiekiem pomimo teoretycznie odpowiedniego leczenia. Nie wiem ile Pan mierzy i waży ale np. na takie dolegliwości kostno-stawowe dobrze jest utrzymywać wagę w zakresie normy. Ważny może być także np odpowiedni ruch a także dieta bogata we wszystkie makro i mikroelementy. Pozdrawiam.