Bóle kręgosłupa i wynik RTG kręgosłupa szyjnego

Witam, od jakiegoś czasu mam bardzo dokuczające bóle kręgosłupa, po rtg lekarz zdecydował o renonansie, oto wynik Kregosłup szyjny o zniesionej lordozie z tendencja ustawienia kyfotycznego. zmniejszenie intensywnosci sygnału tarcz C4/C5/C6 w sekwencjach T2 odpowiada zmianom degenmeracyjno zwyrodnieniowym dehydratacją krążka międzykręgowego. Na tych poziomach dyskretne tyle wypukliny tarcz na około -1-2 mm- korzenie nerwowe wolne. Bardzo proszę o interpretację wyników, czy jest się czego bać?

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik przedstawia chorobę zwyrodnieniowa. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Na podstawie bezpośredniego badania lekarskiego oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.