Bóle kręgosłupa oraz problemy z oddawaniem moczu przy ucisku centralnym worka oponowego
Proszę o interpretację wyniku badania rezonansu magnetycznego. "Bad przeglądowe kręg L ujawniło na poziomie L5/S1 tylną centralna pjm podwięzadłową wpuklającą się do kanału kręg na głeb. 7mm z uciskiem centralnym na worek opon.'' Mam 16 lat a bóle kręgosłupa objawiają się od ok.2 lat. Były nieleczone. Mam problemy z oddawaniem moczu i z jakimikolwiek czynnościami ruchowymi. Zostałam skierowana do neurochirurga. Zastanawia mnie czy będzie konieczne leczenie chirurgiczne. Proszę o szybką odpowiedź

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam! Ocena, czy konieczne będzie leczenie chirurgiczne zostanie podjęta po dokładnym zbadaniu, ocenie nasilenia dolegliwości oraz wyników badań dodatkowych. Jeśli kręgosłup nie był nigdy leczony to istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie podjęta próba leczenia nieoperacyjnego. Proszę udać się do specjalisty neurochirurga w wyznaczonym terminie.
Witam! Z opisu wynika ze zmiany sa dosyć powazne. Szczególne niepokojące są zaburzenia w oddawaniu moczu. Tez zalecam jak najszybsza wizyte u neurochirurga ktory rozważy potrzebe i zasadnośc leczenia operacyjnego. Bo wynik rezosnansu trzeba zawsze konfrontować z badaniem klinicznym. pozdrawiam Grzegorz Markowicz