Bóle kręgosłupa promieniujące do klatki piersiowej

Witam, pisze tu, ponieważ sama nie wiem już jak mogę pomóc mojemu ojcu. Kilka lat temu tata dostal dziwnych bóli kręgosłupa które promieniowaly do klatki piersiowej, nadgarstkow i kostek. Byl to ból porównywalny do rozrywania i był on paraliżujący. Bardzo ostry, jednak nie caly czas o tym samym nasileniu ale nasilal sie jeszcze bardziej na jakis kilka sekund i puszczal na troche lzejszy i po jakiejs minucie znowu sie nasilal. Po wizytach u różnorodnych lekarzach, również psychiatrach, kazano ods

Tata powinien wyjaśnić z Lekarzem, Ważne jak się czuje obecnie? Jaki nastrój
Konieczna pełna ocena, z wynikiem MRI
Ważna interpretacja kliniczna
Konieczna pełna konsultacja, aby ocenić właściwie dolegliwości

Jaki tryb zycia?? inne schorzenia ??
Pozdrawiam