Bóle kręgosłupa przy nadwadze a walka z odchudzaniem

Witam mam 30 lat jestem mama trójki dzieci ważę 98kg przy wzroście 174 cm ,obecnie pracuje w domu wiecej przebywam w domu niż na dworze co mogłabym zrobić aby schudnąć bo nie ukrywam że boli mnie już kręgosłup oraz nogi do tego mam ogromny brzuch i uwielbiam chleb oraz słodycze jak mam schudnąć i w jakim czasie było by to możliwe prosze o odpowiedz brakuje mi motywacji do walki z nadwagą.Bonia

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Jeśli się Pani sama nie zmotywuje i nie podejmie walki z otyłością to Pani stan dalej się będzie pogarszał. Może Pani skorzystać z porad psychologa, który pewnie skieruje Panią do dietetyka. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Otyłość w znacznym stopniu wpływa na problemy z kręgosłupem i stawami. Do tego wiąże się z nią wiele innych dolegliwości zdrowotnych. Pierwszy krok ku zmianie już Pani zrobiła pisząc na danym portalu wiec należy iść za ciosem i działać dalej! Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dietetyka, na którą serdecznie zapraszam. Podczas takiej konsultacji wykonam odpowiednie pomiary składu ciała i na podstawie wyników przekażę Pani cenne wskazówki które pomogą w redukcji wagi.
Otrzyma Pani również zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Z diety powinna Pani wyeliminować słodycze. Pieczywo zalecam ciemne razowe, ale w ograniczonych ilościach. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową w celu omówienia szczegółów. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo, jednak jest to proces indywidualny i zależny od organizmu.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk