Bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz drętwienie rąk

Mam 55 lat i od 3 lat odczuwam bóle kręgosłupa w odcinku llędzwiowym..Miałam robione rtg oraz tomograf komputerowy.Z przeprowadzonych badań wyniknęło,ze mam ześlizg w odcinku L-3., L-4,L-5 Nie mogę długo chodzić,muszę siadać,gorzej jak nie ma gdzie a jeśli już to gdy wstajęmam nogi jak z gumy.Niekiedy nie mogę wykonywać prostych prac domowych.Nie wiem co mam robić,a czego mi nie wolno.Cały czas mam drętwienie rąk i nóg.Po nocy zawsze mam sztywne ręce - nie mogę poruszać palcami .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.