Bóle lewej strony brzucha po smażonym posiłku

Witam Gdy tylko zjem coś smażonego dostaję bóle po lewej stronie brzucha. Wczoraj jadlam frytki i bol się znów zaczął. Ból pulsuje na plecy, podbrzusze, żołądek. Przy większym oddychaniu się też nasila. Leżąc na prawym boku jest lepiej. Siedząc mniej boli. Ale bol mija po kilku godzinach dopiero. Wzdec nie miałam. Stolec był normalny. Czy to trzustka?

Witam. Opisane problemy rzeczywiście nasuwają podejrzenie problemów z trzustką. Mogą jednak pojawić się również w chorobie wrzodowej żołądka.