Bóle łydek i kolan oraz bardzo wysoka 39-40 stopni gorączka

Witam serdecznie jestem mężczyzną i mam 54 lata Od 4 lat zmagam się  z następującymi dolegliwościami: Bardzo szybko narastająca( w ciągu 20 min) gorączka aż do 39 stopni( czasami wyżej) towarzyszą przy tym dreszcze i straszliwe uczucie zimna, biorę wtedy jakiś lek z przedrostkiem IBU na obniżenie gorączki i po dwóch godzinach temperatura spada do 36,6 oraz niżej .Pojawia się  to raz na dwa- trzy tygodnie. Ogólnie mam bardzo niska temp. ciała w okolicach 35.5 stopnia. Ostatnio zauważyłem tez, iż w dniu kiedy " przychodzi" gorączka bolą mnie łydki i kolana. Zrobiłem wszystkie podstawowe badania krwi, kału, moczu i wszystko jest w normie. Jakie badania mam jeszcze wykonać i do jakich lekarzy się zgłosić, bo Ci do których trafiałem sprawiali wrażenie jakby nie mieli pojęcia co zrobić... pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane objawy bez wątpienia wymagają diagnostyki. Musi być ona oparta na szczegółowym wywiadzie i badaniu przedmiotowym-informacje tak uzyskane posłużyć mogą do zaplanowania badań jakie jeszcze należy wykonać.

W związku ze wspomnianym brakiem ostatecznego rozpoznania mimo licznych wizyt u różnych lekarzy doradzam -jeśli dotąd ich nie wykonano-konsultacje specjalistyczne-specjalisty chorób zakaźnych oraz reumatologa.
Pozdrawiam