Bóle łydek przy siedzącym trybie życia

Witam. Od dłuższego już czasu odczuwam ból nóg, od kolana w dół, głownie łydki, po całym dniu wieczorem ledwie chodzę ale ból łydek odczuwam też rano po przebudzeniu. Badanie dopplera jest ok, chirurg też ok, zasugerował ortopedę . Wykonuję pracę siedzącą. Od jakiegoś czasu czuję się ciągle zmęczona i sen, myślę tylko żeby się położyć i odpocząć. Po pracy mam ochotę na sen. W domu mam dużo obowiązków, 3 dzieci, więc się męczę. Mam 42 lata. Nie wiem gdzie dalej szukać? Proszę o radę

Renata GrzechociĹska

Pani organizm wysyła sygnały, że jest zmęczony. Może czas na jakiś urlop tylko dla Pani. Jeśli chirurgiczne schorzenia wykluczono proponuję udać się do ortopedy. Zmęczenie może być spowodowane chorobami organicznymi np.niedokrwistością, chorobami tarczycy lub może przejawiać zaburzenia na tle psychicznym.

Dzień dobry,

Proponuję sobie zafundować ,,coś dla siebie", by mogła Pani zregenerować ciało i odpocząć psychicznie od natłoków obowiązków. Z pewnością dobrze zadziała masaż relaksacyjny, który zredukuje stres oraz da poczucie rozluźnienia fizycznego i psychicznego. Dodatkowo poprawi ukrwienie, co przyspieszy przepływ limfy i rozluźni mięśnie. Gdyby problem z bolącymi łydkami nie ustąpił zalecam drenaż limfatyczny.

Pozdrawiam