Bóle łydki i wysoki wynik d-dimerów

Witam.Mam problem ostatnio nie czułam się dobrze m.in też bolała mnie łydka ale nie było obrzęku pod palcami czułam taki groszek.Jestem senna i osłabiona ponieważ wczoraj ciężko mi się oddychało poszłam na SOR lekarz zbadał mi ciśnienie na nodze mówił że jest OK. ale ja poszłam zrobić D-dimery i wynik był 560 norma do 500 wrocilam na SOR otrzymałam zastrzyk Clexane 4o mg. i drugi mam sobie zrobić sama w domu,Co ja mam robić dalej? krew była pobrana po posiłku i lekach stałych.

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest wykluczenie żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (żchzz)poprzez wykonanie USG kończyn dolnych i ECHO serca. D-dimery na takm poziomie są mało swoiste aby rozpoznać ŻChZZ.