Bóle mięśni i bóle brzucha promieniujący do pleców

Witam. Mam 19 lat. Wczoraj wieczorem zaczęly mnie boleć wszystkie mięśnie, w nocy brałem ibuprofen poniewarz miałem gorączke ( aż mnie telepało ). Dziś doszły do tego bóle brzucha oraz uścisk w kalatce piersiowej ( promieniujący do pleców ). Tydzięń temu młodszy brat orzechodził grypę żołądkową. Moje pytanie brzmi czym moje dolegliwości mogą być związane ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Opisane przez Pana objawy mogą być związane z infekcją pokarmową gdzie mogą się pojawić objawy ze strony przewodu pokarmowego oraz objawy ogólne jak temperatura, bóle mięśni. Zalecam leczenie objawowe, przyjmowanie dużej ilości płynów, ewentualnie paracetamol bądź ibuprofen. Jeżeli jednak objawy będą się utrzymywać lub nasilać proszę o wizytę u lekarza rodzinnego celem wykonania badań diagnostycznych. Pozdrawiam