Bóle mięśni i gorączka a borelioza

Od ponad miesiąca bolą mnie mięśnie całego ciała, mam nadwrażliwość na dotyk. Boli mnie kark i od czasu do czasu piersi. Jestem bardzo osłabiona, praktycznie nie mam na nic ochoty.

W połowie grudnia miałam gorączkę, która pojawiła się ponownie 31 grudnia. Leżałam i nie mogłam się ruszyć, miałam dreszcze. Dzisiaj zauważyłam mrowienie w lewej dłoni.

Na alkohol też reaguję inaczej niż zwykle, gorzej. I cały czas mam uczucie kręcenia w głowie. Boję się iść do lekarza i powiedzieć o swoich podejrzeniach, żeby mnie nie zbył.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Pani objawy nie są typowe dla boreliozy, chociaż mogą być jej prezentacją. Są to objawy niepokojące, więc powinna Pani udać się do lekarza. Niestety, bez zebrania dokładnego wywiadu, zbadania Pani i ewentualnie wykonania badań dodatkowych (np. przeciwciał przeciwko boreliozie) nie obejdzie się.