Bóle mięśni i gorączka a nagina

Boli mnie gardło, głównie podczas przełykania. Kiedy lekko nacisnę szyję w okolicy żuchwy to czuję ból. Wczoraj miałam bóle mięśni oraz temperaturę około 38 stopni. Bóle oraz podwyższona temperatura mijały po pewnym czasie od zażycia polopiryny. Czy to może być angina?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane infekcją górnych dróg oddechowych. W przypadku braku skuteczności leczenia objawowego proszę udać się do lekarza.