Bóle mięśni i kręgosłupa oraz zaburzenia równowagi

Witam. Choruje na otoczeni od 3 lat od 1.5 miesiąca mam bóle mięśni kręgosłupa i rąk co przejdzie to od nowa i nawracajace zaburzenia rownowagi . Wybrałam serie zastrzyków leki na dotlenienie mózgu i biorę drugie opakowanie leków na rozluźnienie mięśni co robić jak sobie pomóc ?dziękuje za podpisanie na mój list.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wędrujący, zmieniający nasilenie ból mięśni jest bardzo częstym objawem tocznia. Celem leczenia tocznia rumieniowatego układowego jest jak najszybsze osiągnięcie trwałej remisji choroby i zapobiegnięcie uszkodzeniu narządów. Musi być ono dopasowane do każdego pacjenta – innego postępowania wymaga osoba, u której główną dolegliwością jest ból mięśni i stawów, a innego pacjent z zajęciem nerek lub układu nerwowego. W przypadku bólu mięśni i stawów, często wystarcza zażywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; przy bardziej nasilonych objawach stosuje się steroidy, leki przeciwko malarii lub metotreksat. Całkowite wyleczenie tocznia rumieniowatego nie jest obecnie możliwe.