Bóle mięśni i stawu skroniowego podczas ucisku

witam bola mnie miesie i staw skrroniowy w ucisku i otwieraniu.rtg wykazało zatrzymane dolne 8 naciskajace na korzen 7.zuchwa przy ruchach na boki trzeszczy.lekarz stwierdził ze trza zeby usunac bo to od 8.ale prosze mi wyjasnic czemu trzeszczy zuchwa co maja 8 do trzeszczenia.lekarz tylko mówił ze to od 8 wszystko

Zwyrodnieniem stawu skroniowo-żuchwowego jest zwykle spowodowane przez zaciskanie zębów - skutek niestabilności zespołu stawu krzyżowo-biodrowego i w konsekwencji "wbicie" żuchwy w staw skroniowo-żuchwowy. Zatrzymane 8 mogą również w niewielkim stopniu przyczyniać się do tego napięcia mięśni . Pozdrawiam