Bóle mięśni, mdłości i biegunka po kontakcie rany ze śliną osoby zarażonej wirusem HIV

Dzień dobry ! Tydzień temu rana na mojej wardze, która lekko krwawiła miała kontakt ze śliną osoby prawdopodobnie zarażonej wirusem HIV. Po 3 dniach zaczęłam odczuwać lekkie bóle mięśni, mdłości i dostałam biegunkę. Gorączki i powiększony węzłów chłonnych nie wyczułam. Czy te objawy mogę świadczyć o tym, że zaraziłam się wirusem hiv czy po prostu na siłe próbuję to sobie wmówić ?

Lek. Tomasz Budlewski

Objawy zakażenia wirusem HIV nie występują tak szybko. Dla własnej pewności oraz spokój Proponuje wykonać badania w kierunku zakażenia wirusem HIV.