Bóle mięśni na ramieniu

Od jakiegoś czasu (może tydzień?) ramię - prawd. mięsień naramienny przedni lub głowa mięsnia dwugłowego. Boli w momencie gdy np.: opuszczam ramię swobodnie jak przez jakiś czas miałem je na biurku albo chce zrobić obrót ręką do tyłu (jak przy ćwiczeniach). Ból da się przeżyć, no ale daje się we znaki. Co należy z tym robić? Odpada 'nieużywanie' ramienia, bo jest mi potrzebny do pracy przez następne 8 dni (potem wakacje). Powodem mogło być podniesienie czegoś ciężkiego, ale ból nie był od razu

Szanowny Panie,
widzę że zna Pan sposób leczenia, ale otwarcie mówi Pan, że nie może się do niego zastosować. Niestety w urazach przeciążeniowych podstawowym leczeniem jest unikania czynnika powodującego uraz, oszczędzanie obolałej kończyny. Nie ma złotych środków na tego typu dolegliwości.