Bóle mięśni po ćwiczeniach cardio

Witam! Mam problem- od 2tyg ćwiczę ćwiczenia cardio na sprawność, od tygodnia pojawiły się niesamowite bóle (nieustające) łydek, bolą jakby same mięśnie, to nie jest skurcz, gdy kucam, nie potrafię sama wstać. Tak jakby zapalenie mięśnia, tylko czy to możliwe? Ćwiczyłam na boso na zimnych płytkach, może to jest przyczyna. Od 2 dni zażywam Ketonal. Proszę serdecznie o radę. Nie chcę przerywać ćwiczeń, a ten ból mnie demotywuje.

Szanowna Pani - poprzez ból organizm Pani przekazuje, że dzieje się coś niedobrego i powinna Pani dać mu odpocząć. W opisanej przez Panią sytuacji jeżeli nie jest Pani zawodowym sportowcem w okresie startów należy natychmiast zaprzestać wysiłku i zgłosić się do specjalisty, a nie maskować ból środkami znieczulającymi. Z dietetycznego punktu widzenia jest wiele czynników, które mogą wywołać opisaną rekację. Mogą to być zarówno zaburzenia w poziomie metabolitów, niedobory witamin z grupy B jak i niewystarczająca podaż białka w okresie regeneracji potreningowej niezbędna dla odbudowy zmęczonych mięśni, Bóle mięśni podobne do skurczy mogą także wynikać z nieprawidłowo dobranej techniki i intensywności treningu. Polecam najpierw udać się do lekarza celem sprawdzenia czy nie jest to stan zapalny, a gdy już będzie Pani mogła powrócić do treningów skonsultować się zarówno z trenerem aby pomógł rozpisać prawidłowy trening jak i z dietetykiem, który dobierze dla Pani dietę zapewniającą pokrycie zapotrzebowania związanego z prowadzonym treningiem we wszystkie niezbędne składniki odżywcze.