Bóle mięśni podbrzusza po operacji laparoskopowego usuwania pęcherzyka

Witam, 4 dni po operacji laporoskopowej usnięcia woreczka żółciowego i odczuwam bóle mięśń brzucha i podbrzusza jak po intensywnym wysiłku sportowym czy to normalne? Czy podczas laparoskopii chirurg ocenia także stan innych narządów niż woreczek, bo chirurg przed operacją mówił, że rozejrzy się trochę w środku ale w wypisie ze szpitala nie ma na ten temat żadnej informacji, a gdzieś wyczytałam , że w trakcie laparoskopii standardem jest ogląd narządów od prawego do lewego dołu biodrowego

Witam,te dolegliwości bólowe spowodowane są odmą otrzewnową wykonywaną podczas operacji laparoskopowej.Mijają zwykle po kilku dniach i nie powodują konieczności przyjmowania leków przeciw bólowych. Podczas laparoskopii zawsze oceniamy stan innych narządów na tyle, na ile nam pozwalają warunki w obrębie jamy brzusznej.Pozdrawiam.

Proszę pilnie skontaktować się z operatorem i zadać Mu te wszystkie pytania! Ja - zupełnie nie znając Pani przypadku , ani przebiegu operacji nic nie mogę powiedzieć autorytatywnego!!! zż