Bóle mięśni przy stosowaniu Euthyroxu

Witam. Mam 21 lat od dwóch lat choruje na niedoczynność tarczycy. Moja dawka to 50mg eutoryxu. Od dwóch miesięcy odczuwam bóle mięśni. Czasem są one niedowytrzymania, towarzyszy mi też spięcie całego ciała i dziwny lęk. Nie wiem czym to jest spowodowane więc zwracam się do państwa. Miałam robione wszystkie badania krwi wyszło ok, miesiąc temu miałam tomograf głowy robione też wyszło dobrze. Tylko martwią mnie te bóle mięśni i nie wiem co robić :/

Dzień dobry,

Jeśli bierze Pani inne leki, to proszę sprawdzić, czy nie wywołują tego typu objawów ubocznych. Np. statyny leki stosowane w leczeniu hiperlipidemii mogą dawać tego typu objawy, być może miała Pani kontakt z jakimiś toksycznymi substancjami? . Proszę oznaczyć sobie mioglobinę i CK (kinazę kreatynową) we krwi żylnej i z wynikami udać się do lekarza. Jeśli będą podwyższone, będzie to świadczyło o uszkodzeniu komórki mięśniowej. Przyczynę trzeba ustalić, ale niezbędna jest bezpośrednia konsultacja lekarska połączona z dokładnym lekarskim wywiadem i badaniem fizykalnym.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz